Brokolicové placičky se sýrem

Zbyde nám uvařená (nebo i syrová) brokolice a nevíme, jak ji rychle a chutně spotřebovat. Existuje mnoho způsobů. Jedním z nich je přidat ji do bramborových placiček a udělat placičky brokolicové

Poměr brokolice a brambor je na vás. Můžete udělat placičky jen z brokolice, ale ta má velmi výraznou chuť a s tím nemusíte, zejména u dětí, uspět. Když ji ale naředíte bramborem, výrazná palčivá chuť brokolice se tím zmírní a sýr na povrchu, posypaný ještě trochou mleté papriky dá zapomenout na brokolici i těm, kteří ji vysloveně rádi nemají.

Vařenou brokolici vidličkou rozmačkáme nebo proženeme noži tyčového mixéru. Stejně tak proženeme noži i syrové brambory, popř. je nastrouháme. Přidáme vejce, osolíme, opepříme, popř. přidáme jakékoliv jiné koření podle chuti a promícháme. Pokud je to hodně řídké můžeme přidat mouku nebo strouhanku. Většinou to ale není nutné. Na pánvičce pečeme malé placičky, podobně jako bramboráky. Na ještě teplé placičky dáme nastrouhaný sýr a můžeme ještě okořenit. Třeba kořením na pizzu nebo samotným oreganem apod. Na placičky můžeme dát i šunku a plátkový sýr.

Placičky jsou hodně křehké, je dobré je jíst příborem.

zbytky vařené brokolice
syrový brambor (1-2)
vejce
nahrubo nastrouhaný sýr
sůl, pepř, koření podle chuti